Türkiye'nin Cosplay Plaftormu

TRUMP’a Cevaben LEGENDS OF TOMORROW’a Müslüman Süper Kahraman

3 967

DC Comics karakterlerinden Isis,  DC’nin “Legend of Tomorrow” dizisinin gelecek üçüncü sezonunda, müslüman süper kahraman Zari Adrianna Tomaz (Tala Ashe tarafından oynanacak) olarak katılacak. Seçilen karakterin müslüman olması dizinin yapımcısı Marc Guggenheim tarafından, ABD Başkanı Donald Trump’ın seçimine tepki olarak yapıldı söylentileri mevcut.

Müslüman Süper Kahraman
Tala Ashe , Müslüman Süper Kahraman Isis’i oynayacak oyuncu.

Guggenheim, Beverly Hills’deki bu Televizyon Eleştirmenleri Derneği basın turunda “Karakter seçimin yapıldığını duymuşsundur” (Variety tarafından aktarılmıştı) dedi. Ve ekledi; “Politik bir durum değil, fakat yazarlar odasında hep birlikte karar verdiğimiz bir karar”

Ayrıca şunları da söyledi. “Temsil çok güçlü bir şey, televizyon izlerken büyürken, ekranda bana benzeyen birini görmedim. Kendi çocukluğumu düşündüğümde, bu bakış açımı genişletiyor. Bence, bu dizi hakkında çok güzel olan şey, dizideki süper karakterlerin Amerika’nın bugünkü motiflerine örnek olması”

 

Variety haberine göre Guggenheim, DC’nin Legends of Tomorrow dizisinde bir karakteri ırk, din veya cinsel yönelimlerine göre tanımlamaya çalışmadığını, ancak karakter seçimi sonrasında bu özelliklerinin gösterildiğini belirtiyor.

Ayrıca Guggneheim tarafından yeni karakter hakkında söylenen diğer şeyler şunlar;

“Mevcut siyasal iklimde bir Müslüman Amerikalı olmanın zorluğundan bahsetmekte. Bilgisayar korsanı olan ve gelecekten gelen ama aynı zamanda Müslüman olan bir karaktere sahip olması gayet güzel.”

DC’s Legends of Tomorrow 3. sezon 10 Ekim’de CW ekranlarında başlıyor.

 

 • Furkan Uzunlar Paylaşımları

  Pabucumun göndermesi. Bunlar batının kaleminden müslüman kahramanlar. Asıl müslüman kahramanlar; selahaddin eyyubi, mustafa kemal atatürk, halid bin velid, fatih sultan mehmet, nene hatun, bediüzzaman said nursi, mehmet akif ersoy, necip fazıl kısakürek, mevlana celaleddin rumi, yunus emre ve daha niceleri.

  • Lord Glacier

   Furkan bey tamam da, bu makale “kahraman”lardan bahsetmiyor ki. “süper kahraman”lardan bahsediyor. Gerçek değil, tamamen kurgusal. Uydurma yani. Kimse gerçek kahramanlara laf atmıyor burada. Siz çok yanlış gelmişsiniz.

   • Furkan Uzunlar Paylaşımları

    Merak etmeyin, anlayanlar benim bu dedikleri mi örnek gösterdiğimi anlamıştır. Sonuçta “süper” kahramanların neredeyse tamamı gerçek kişiliklere dayanarak çiziliyor. Ayrıca bir “süper” kahraman çizilirken gözetilen kişilik özelliklerinden dini olunca hassas bir konu oluyor. Ve yine anlayanlar benim bu konuya dikkat çekmek istediğimi de anlamışlardır. Anlamadıysanız bir tarafınızdan köpürmenize gerek yok. Sonuçta yarası olan gocunur. :)